PROGRAM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


Sade ve anlaşılır yapıdadır. Muhasebe terimlerinden uzak durmaya çalıştık.

> Öncelikle kasa tanımlıyorsunuz. Dilediğiniz kadar kasa tanımlayabilirsiniz. Kredi kartlarınıda kasa olarak tanımlayabilirsiniz. Ortak çalışıyor iseniz nakit kasayı ortaklarınız adına ayrı tanımlayabilirsiniz.
> Para Birimi olarak biz üç tür tanımladık. (TL-Dolar-Euro) Yani döviz hesaplarımızı da ekledik.

İlk olarak, carihareket.com'a giriş yaparak kasa tanımlaması yapmanız gerekiyor. Dilediğiniz kadar kasa tanımlayabilirsiniz ve hatta kredi kartlarını da kasa olarak tanımlayabilirsiniz. Eğer ortak çalışıyorsanız, nakit kasayı ortaklarınız adına ayrı tanımlayabilirsiniz.

Daha sonra, para birimi olarak üç tür tanımlanmış: TL, dolar ve euro. Döviz hesaplarınızı da ekleyebilirsiniz.

Müşterilerinizi (cari hesaplarınızı) gruplayabilirsiniz ve hesap tanımlamaları yapabilirsiniz. Hesap adı size kalmış. Örneğin; Halamdan Kalan Evin Kirası, Müşteri Ödemeleri, Araç Bakım Giderleri, Çocuğun Bezi, Araç Yakıtı, Sigorta Masraflarım, Çektiğim Krediler, Maaş vb. Defterinize önceden ne yazıyorsanız buraya da aynısını yazıyorsunuz. Bırakın absürt olsun. Yeter ki siz anlayın.

Bu kadar basit! Artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Gördüğünüz ekran size tüm işlemleri yapmanız için gerekli araçları sağlar. Cari hesaplarınızı yönetmek, faturalarınızı kesmek ve ödemelerinizi yapmak için tek bir yerde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.> Bu ekran dışında günlük hareketleri göreceğimiz bir ekran var. Birde hesaplarımızı analiz ettiğimiz ekran. Yeter mi yeter aslında. 
> Biz ne yapıyoruz. Sonraki raporlarımızı daha okunur hale getirmek için sizleri dinliyoruz ve notlar alıyoruz. Bu notları değerlendirip 4 er aylık periyotlarda eklemeler yapacağız.
> Ha unutmadan kimden ne alacağınız ve borcunuz var onun da anlık olarak bilmesini mi istiyorsunuz. Çok kolay whatsapptan bağlantı gönderiyorsunuz o kadar. Gönderdiğiniz kişi bağlantıya tıklıyor. Kendi hesabıyla ilgili muhasebe verilerine ulaşıyor.
> Çalışanlarınız var ve muhasebe personeli diğer çalışanların maaşlarını görmesini istemiyor iseniz, o da var. Biz bıktık kimin ne kadar maaş alıyor konuşmalarından. Anlatamadık bazı çalışanlarımıza 8 saatte yapılan işi 1 saatte yapıyor olmalarını. Ne yapalım. Tabi ki fazla alacak bu arkadaşlar…  Keşke hepimiz verimli çalışsak  günde 4 saat çalışılmasına da razıyız evden çalışılmasına da.

> Ortağınız ile aranızda özel hesaplarınız var ve diğer çalışanlar görmesini istemiyor iseniz. Var kardeşim bu da var.
> Gelecekte ne olacak? Muhasebe dediğin olmuş olanı değil olacak olanıda söylemeli. Yaptık efenim. 
> En güzeli ne biliyor musunuz! aklınızda  bu saçmalıkları tutmuyorsunuz. Pamuk gibi bir insan oluyorsunuz gerginliğiniz gidiyor. (Ödenecek kredi gününde geri geliyor ama olsun ) Eşinizle çocuklarınızla daha olumlu iletişim kuruyorsunuz. Daha önce canınızı sıkan akrabalara bile gülümseyerek bakıyorsunuz. Kazandığınız zamanı işinizi büyüterekte harcayabilirsiniz, doğayı tadarakta. Önerimiz doğadır genede siz bilirsiniz. 
> Buraya izlemeniz için kullanım videosu ekleyeceğiz.